Ribarica

Tato stránka obsahuje snímky nad Ribaricou a přilehlémi obcemi při stoupání do kamenitého zarostlého vrchu. Dále zde naleznete informace o ubytování a fotografie skalnatého pobřeží.

Pohyb po těchto svazích, pokud zde není stezka je velmi obtížný, jsou zde ostré velké kameny, trnité keře, je proto důležité mezi nimi volit správný směr pomyslné cesty. Ta může skončit v neproniknutelném strništi a pak je třeba hledat cestu jinde s ohledem na zahuštění rostlinné vegetace.

V horkých dnech při pohybu na tomto náročném terénu tělo velmi rychle strácí vodu a žízeň může být veliká. Je proto nezbytné mít sebou dostatek vody a vždy s ní šetřit. Myslet na nejhorší, překonávání nebo obcházení hustých lesních porostů může cestu dost prodloužit.

Důležitá je obuv, podrážka musí být hlavně neklouzavá. Můžou se hodit i lehké běžecké boty. Je ovšem třeba důkladně koukat na cestu, promyslet každý krok. Mít na paměti, že se každý kámen může pod námi zhoupnout a mi stratíme rounováhu. Pád na ostrých kamenech či balvanech je hodně nepříjemný. Kameny mohou mít i tak ostré hrany, že se o ně můžeme i lehce pořezat. A i při menším pádu se můžeme vážně zranit.

Je třeba šlapat po kamenech, na které je vidět, nežli šlapat do vysokých, polosuchých travin, kde může být schovaná jedovatá zmije.

Pokud se člověk zamotá do husté lesní vegetace, a neví už jak a kudy dál, je dobré cestu volit odtokovými žlaby. V těch se dá pohybovat o dost lépe. Porost je tam o dost vyšší, ale není tak hustý, neboť voda, která tu při silných přívalových deští odtéká, nízké hustší porosty poškozuje. Odtokové žlaby jsou od sebe vzdáleny většínou jen několik set metrů závisle na členitosti krajiny.


Ribarica letovisko

Ribarica je místo vhodné pro klidnější dovolenou. Mimo koupání je zde možné navštívit národní park Severní Velebit.

Koupání

Naleznete zde povětšinou skalnaté pobřeží a oblázkové pláže.

Přístav

Je zde přístaviště malých lodí a jacht.

Ubytování

Ubytování je možné v apartmánech, pensionech. Dále je zde jeden menší autokemp